Bir Kitap da Sizden!

Selanik’e geldiğinizde, bugün sinema salonlarıyla Selanik Film Festivali ve Selanik Fotoğraf Müzesine ev sahipliği yapan eski liman depolarına uğrayıp Beyaz Kule’ye kadar uzanan kordon boyunu seyretmeden evinize dönmemelisiniz!

Limana girdiğinizde hemen solunuzdaki ahşap zeminde, yanınızda getirdiğiniz kahve veya içkinizle küçük bir piknik yapabilir, ya da biraz daha ilerleyerek Kitchen Bar’da oturabilirsiniz.

Türkiye’ye dönmeden önce Selanik’in size sunduğu eşsiz anlara karşılık, siz de ona küçük bir hatıra bırakabilirsiniz. Nasıl mı? Limana girip de biraz ilerledikten sonra uzaydan gelmişe benzeyen küçük ayaklı bordo gözlemevlerine rastlayacaksınız. İçine kafanızı sokup da bakarsanız, eşsiz bir dünya açılacaktır önünüze. Thessaloniki Next2U adlı gönüllü ekibin hazırladığı Think Tank projesi kapsamındaki bu sokak kütüphanesine, Türkçe kitaplar bırakarak hem arkanızda küçük bir armağan bırakmış, hem de kentin Türkçe bilenleri ve öğrenenlerine katkıda bulunmuş olursunuz. Tabii ki hoşunuza giden bir kitap olursa, 24 saat açık olan bu kütüphaneye girip hiçbir bedel ödemeden yanınızda götürmekte de özgürsünüz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name*