Blé Café – We roast our coffee

Blé Café – We roast our coffee Resim 1
Blé Café – We roast our coffee Resim 2
Blé Café – We roast our coffee Resim 3
Blé Café – We roast our coffee Resim 4
Blé Café – We roast our coffee Resim 5
Blé Café – We roast our coffee Resim 6
Blé Café – We roast our coffee Resim 7
Blé Café – We roast our coffee Resim 8
Blé Café – We roast our coffee Resim 9
Blé Café – We roast our coffee Resim 10
Telefon
T: 2310-231200
web sitesi
Blé Café – We roast our coffee
Adres
Agias Sofias 19, Selanik

Ürünlerinin imalat ve sunumunun kalitesine öncelik vererek bütünsel yaklaşımı benimsemiş olan Blé zor yolu seçerek, kendi kahvesini kendi harmanlamaya karar verdi. Tropik ülkelerde özenle belirlenmiş, mükemmel özelliklere sahip yüksek kalitede kahve çeşitlerini yetiştirmeleriyle tanınmış bölgelerden ithal ettiği, taze kavrulmuş kahvesini hazırlamada bir ilke imza attı. %100 Arabica çeşitlerini dokuz kahve ülkesinden Selanik’e taşıyor.

Blé özellikle uygun olgunlaşma döneminde, tohumları elle toplanmış üç farklı kahve ailesinden türler seçer. Hafif ve tatlı lezzet ve zengin aroma için ünlü Orta ve Latin Amerika’dan; meyve ve çiçek aroması ve güçlü özellik için Afrika ve Orta Anadolu’dan; özel baharat ve kuruyemiş aroması ve zengin gövde için ise Hint Okyanusu ve Endonezya’dan türler kullanır. İtalyan kavurma makinesi kahve çekirdeklerini doğru oranlarla karıştırdıktan sonra doğru sürede kavurur ve yüksek kaliteli, karmaşık, canlı ve aroma bakımından zengin harmanlar yaratır.

Tatlılarda ve ekmeklerde olduğu gibi kahve ürünlerinde de imalat sırasında gösterilen özen lezzet dengelerini yansıtır. Bu nedenle kahve meraklılarının beklentilerine saygı olarak iki damla espresso için altı farklı tür karıştırılır. Damağın algıladığı ilk acılı notalara tropik meyve, çiçek ve çikolata aromalarının karışması, sertliğin hoşça yumuşaması ve ağızda tatlı bir lezzet bırakması için kahvenin her gün sanat ve deneyime ihtiyacı vardır. Blé’de her gün taze kahve.

Website: ble.com.gr

Facebook: blethessaloniki

Instagram: blethessaloniki

Değerlendirme Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Name*

Bu mekân için etkinlik bulunmamakta Etkinliklerde zaman, enerji ve fiyata göre etkinlik bulun

Bu mekânla ilgili yazı bulunmamakta Blog kategorisindeki yazıları okuyun