Dünyanın Tüm Çocukları İçin: Greenwave Festivali

selanik-greenwave-festival-1

Selanik’in; bu yıl 6. yaşına gelen ve alternatif “yeşil kutlama” larından olan Greenwave festivali; “Dünyanın Bütün Çocukları İçin” sloganıyla 15-18 Eylül tarihleri arasında Belediye Parkı’nda çeşitli etkinliklerle yapılıyor.

Selanik Ekolojik Hareketi’nin şehirdeki STK’lar, ağlar ve gönüllü oluşumlarla işbirliği içinde düzenlenediği festivalde enerji ve çevre alanındaki son gelişmeler konuşuluyor, sorunlara çözüm aranıyor. Bunun yanında; iletişim, yaşam, dayanışma, insan hakları ve demokrasi ile yerel sorunları çözmek adına bir etkileşim ortamı yaratmak amaçlanıyor.

selanik-greenwave-festival-2

Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da festival etkinlikleri arasında çocuklar ve yetişkinler için bisiklet yarışları ve konserler; yaratıcı, sanatsal deneyimsel, eğitimler; tartışmalar, film gösterimleri bulunuyor. Ayrıca organik tarım ürünleri tanıtımı yapılıyor, bu alandaki üreticiler ve uzmanlar konuyla ilgili deneyimlerini paylaşıyor.

Bu yıl; Yunanistan’daki krizden etkilenen çocuklarla Suriye savaşından kaçıp ülkeye sığınan mülteci çocuklara adanan festivalle ilgili ayrıntılı bilgiye www.greenwavefestival.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name*