PSAROFAI

PSAROFAI Resim 1
PSAROFAI Resim 2
PSAROFAI Resim 3
PSAROFAI Resim 4
PSAROFAI Resim 5
PSAROFAI Resim 6
PSAROFAI Resim 7
PSAROFAI Resim 8
PSAROFAI Resim 9
Telefon
2310-249664
Adres
Leoforos Ochi 2, Agios Pavlos, Selanik

Selanik’in eşsiz manzarasına karşı nefis bir yemek! Psarofai!

Tatil yapmak için bir fırsat yarattınız ve soluğu Selanik’te aldınız. Atatürk’ün Evi, Beyaz Kule, Aristoteles Meydanı derken sıra yemek yemeye geldi. Ancak bir şeyler atıştırıp, öğününüzü geçiştirmek istemiyorsunuz. Hazır Selanik’teyken herkesin anlata anlata bitiremediği şu deniz ürünlerini denemek, şöyle keyifli, tadını çıkara çıkara bir yemek yemek istiyorsunuz. O zaman size tavsiyemiz Psarofai Tavernası!

Psarofai (Ψαροφάι) Tavernası, Selanik’in en güzel ve en tarihi mekânlarından biri olan Zincirli Kule’nin hemen aşağısında bulunuyor. Tüm Selanik’e hâkim manzarası, hemen yanınızdaki tarihi surlar, püfür püfür esen rüzgâr ve birbirinden lezzetli deniz ürünleriyle tatilinize ayrı bir keyif katıyor.

Izgarada uskumru füme, salça soslu karides, ahtapot ızgara, midye tava özellikle denemeniz gereken ve Türkiye’de bulamayacağınız mezeler arasında. Bu arada eğer mantar seviyorsanız, istiridye şeklinde saçaklı bir mantarla yaptıkları ızgara mantarı kesinlikle denemiz gerekiyor. Bir de ev usulü kızarmış patates müptelasıysanız, doğru adrestesiniz. Mekânda dondurulmuş patates değil, anında soyup doğradıkları taze patates kullanılıyor.

Psarofai Tavernası taze deniz ürünleri, balıklar, salatalar ve mezeleriyle Yunan mutfağının en lezzetli tatlarını sunuyor. Ayrıca Türk misafirler için Türkçe menü seçeneği de bulunuyor.

Değerlendirme Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name*

Bu mekân için etkinlik bulunmamakta Etkinliklerde zaman, enerji ve fiyata göre etkinlik bulun

Bu mekânla ilgili yazı bulunmamakta Blog kategorisindeki yazıları okuyun