To İgglis

To İgglis Resim 1
To İgglis Resim 2
To İgglis Resim 3
To İgglis Resim 4
Telefon
T: 2313011967
Adres
Irodotou 32, Ano Poli, Selanik

Lonely Planet gibi uluslararası kuruluşların sayfalarında yer alan, yemeklerini deneyenlerin yüksek puanlarla mükâfatlandırdığı, Selanik’in bu -belki de en eski- lokantası 1914 yılında kurulmuştur.

Ano Poli’nin (Eski Şehir) en güzel mahallelerinden birinde, geçmişi 14.yüzyıla uzanan Agiou Nikolaou Orfanou Kilisesi’nin biraz yukarısında bulunan bu mekâna merkezden yürüyerek ulaşılır.

Eski tarifleri araştırıp geleneksel yemek pişirme yöntemleri kullanan aşçıları sayesinde, lokantamızın uzmanlık alanı ve spesiyaliteleri güveç ve yağlı kâğıtta pişirilmiş yemeklerdir. En eski tariflerin çağdaş yorumlamaları, Yunanistan’dan yöresel etler, mevsim sebzeleri ve saksılara ekilmiş aromalı bitkiler gibi yerel ürünlerle gerçekleştiriliyor.

Geleneksel Yunan mutfağı üzerinde en önemli rolü kuşkusuz Doğu oynamıştır. Farklı yaklaşımlar, baharatlar ve diğer malzemeler burada, tencerelerimizde birbirine karışarak efsanevi Doğu lezzetlerini yakalıyor. İşte tam da bu mekânda!

Başka bir dönemi canlandıran bir tiyatro sahnesini andıran bu mahallede, eski bir kahvehane havasındaki lokantamızda, mutfağımız ürünlerinin tadını çıkarın.

Değerlendirme Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Name*

Bu mekân için etkinlik bulunmamakta Etkinliklerde zaman, enerji ve fiyata göre etkinlik bulun

Bu mekânla ilgili yazı bulunmamakta Blog kategorisindeki yazıları okuyun