Zithos in Ladadika

Zithos in Ladadika Resim 1
Zithos in Ladadika Resim 2
Zithos in Ladadika Resim 3
Zithos in Ladadika Resim 4
Zithos in Ladadika Resim 5
Zithos in Ladadika Resim 6
Telefon
T: 2310-540284
web sitesi
Zithos in Ladadika
Adres
Katouni 5, Ladadika, Selanik

Zithos, 1990 yılında Ladadika’da faaliyet göstermeye başlar başlamaz, başarının anahtarı kendini gösterdi: özenli malzeme seçimi, çağdaş mutfak alışkanlıklarının geleneksel tariflerle olan beraberliği ve tüm bunların misafirleri 20. yüzyılın başlarına uzanan bir yolculuğa götürmesi.

Bu başarı, Zithos’un sadece birkaç yıl sonra Beyaz Kule manzaralı eski Dore Kafe’nin mekânına ulaşmasıyla da perçinlendi.

Hâlâ 1990 yılına sadık kalan menüsünde, etsiz Santorini köftesi, kuzu kebap ve iç pilavın yanı sıra çikolata Gateaux ve kaymaklı dondurmaya da rastlayabilirsiniz.

Zithos’ta her mevsime uygun lezzetler yer alıyor: birayla pişirilmiş yaz yemekleri, oruç yemekleri, Noel ve yılbaşına özel bayram yemekleri.

Geleneksel Zithos, çağdaş Yunan mutfağından da eksik kalmıyor. Son yıllarda tırmanışa geçen tüm küçük, Yunan bira fabrikalarının Zithos’un menüsünde yer almaması düşünülemez. Rodos ve Korfu adalarından, Serez, Kalamata ve Selanik’e kadar uzanan bira çeşidi oldukça geniş bir yelpazeye yayılıyor: Ale, Pilsner, Stout  ve Weiss. Bunlardan 10’u fıçıdan doğruca soğutulmuş bardağa konarak servis ediliyor.

İçki menüsünde, bira seçeneklerinin yanı sıra uzo, tsipuro ve Yunan şaraplarının oluşturduğu özel bir koleksiyon da bulunmakta.

Zithos sizleri, saat 10.00 ile 02.00 arası Ladadika (Katouni 5, tel. 2310540284) ve Beyaz Kule’ye (Tsirogianni 7, tel. 2310279010) bekliyor.

Tüm kredi kartları geçerlidir.

Fb1: www.facebook.com/Zithos.Restaurants

Fb2: www.facebook.com/Zithos.Ladadika

Instagram: www.instagram.com/zithos

Değerlendirme Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Name*

Bu mekân için etkinlik bulunmamakta Etkinliklerde zaman, enerji ve fiyata göre etkinlik bulun

Bu mekânla ilgili yazı bulunmamakta Blog kategorisindeki yazıları okuyun