Mamalouka

Yunan misafirperverliğinin harikalar dünyasına bir yolculuk.

Bölgenin mutfak geleneklerini, müziğini ve favori alışkanlıklarını seven ve bunları benzersiz bir şekilde yeniden yorumlayan modern bir restoran ve kafe.

İşte Mamalouka! Ruh halleri, ilham kaynakları ve zevkli malzemelerin başarılı “beraberliği”.

Sofranın, yaşam için sonsuz bir iştah sunarak, dünyanın her türlü lezzetiyle kurulduğu iddiasız ve basit bir alan. Her şeyden önce ruhu doyurarak günümüze gecemize “ruh” katan bir lezzetler, insanlar ve deneyimler kavşağı.

Mamalouka’nın dünyasında, kullanılacak taze malzemeler özenle seçilir; ilham ise esas olarak Yunanistan’dan ve Yunanistan topraklarının zengin ve harika malzemelerinden gelir. En basit ve aynı zamanda şaşırtıcı yorumuyla mutfak, başrolde. Zaman zaman farklı şeylerin peşine düşüp yolculuğa çıkmayı sever. İşte o zaman, İspanyol tapas barlarının leziz çok sesliliği, bir Fransız bistrosunun classy dokunuşları ve New York’aki club restaurant’ın havasından esinlenir.

Ancak, ne kadar seyahat meraklısı olursa olsun, özünde otantik Yunan tatları vardır! Yunan kimliğini ortaya koyan tek şey, baskın lezzet nitelikleri değildir. Özellikle lezzetlerimizin şerefine kaldırdığı kadeh ve sohbetidir. Böylece her yemek gerçek bir duyular kutlaması, yaşamın güneşli yüzünü karşılamak için bir sebep haline gelir.

“Mamalouka” – Ionos Dragoumi 3, Selanik – T: 0030 2310 555223
Web Site: https://mamalouka.gr

 

 

 

 

Μαμαλούκα

Ένα ταξίδι στο θαυμαστό σύμπαν της ελληνικής φιλοξενίας. Ένα σύγχρονο εστιατόριο και καφενείο, που αγαπά τις μαγειρικές παραδόσεις, τις μουσικές και τις αγαπημένες συνήθειες του τόπου και τις επανερμηνεύει με τον δικό του μοναδικό τρόπο […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Name*