dot2dot

dot2dot Resim 1
dot2dot Resim 2
dot2dot Resim 3
dot2dot Resim 4
dot2dot Resim 5
dot2dot Resim 6
dot2dot Resim 7
dot2dot Resim 8
dot2dot Resim 9
Telefon
T: 2311-242382
web sitesi
dot2dot
Adres
Georgiou Stavrou 6, Selanik

“dot2dot”, Selanik şehri ve yakın çevresindeki arkeolojik sitelere, tematik programlar ve alternatif turlar düzenleyerek kültür alanında faaliyet gösteren bir şirkettir. “dot2dot”, farklı uzmanlık alanlarına sahip üyelerinin – arkeolog, rehber, sanat tarihçisi, grafiker, pedagog vs. – profesyonel çalışmalarının ihtiyaç duyulan tüm interaktif araçlarla da desteklenmesiyle, katılımcılara keyifli ve derin bir deneyim yaşatan, bilimsel ama aynı zamanda da eğlenceli etkinlikler sunuyor. Selanik gibi çok boyutlu bir şehrin tarihi, geçmişin, tarihi eserler ve insan hikâyeleriyle günümüze bağlanmasıyla gözler önüne seriliyor.

Tavsiye edilen turlar:

2300 yıllık bir şehir: Selanik’in kuruluşundan yakın zamana kadar farklı dönemlere ait tarihi eserler, bir araya gelerek bizleri çok kültürlü bir şehrin tarihine götüren bir tura dönüşüyor.

Geleneksel Ano Poli (Yukarı Şehir) mahallesi: Arnavut kaldırımlı dar sokakları ve büyüleyici manzarasıyla şehrin en güzel mahallelerinden biri olan Ano Poli, tamamıyla bir Türk mahallesi olma özelliğini günümüzde de sürdürmenin yanı sıra bu turda keşfedeceğimiz birçok sırrı da içinde barındırıyor…

Osmanlı dönemi Selanik’i: Selanik’in tarihinin neredeyse beş yüz yıllık kısmını içeren Osmanlı dönemi, şehrin neredeyse her bir sokağına damgasını vurmuştur. Bu tur bizi, Selanik’in tamamen doğu özelliklerini taşıdığı bir döneme taşıyor.

– Tematik turlarımız hakkında daha fazla bilgi için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz: www.dot2dot.gr

– Sizin belirleyeceğiniz tercihler ve ihtiyaçlar doğrultusunda turlar da düzenliyoruz. Lütfen bizimle iletişime geçin!

 

Social media

“dot2dot” Facebook

“dot2dot” Twitter

“dot2dot” Google +

“dot2dot” YouTube

“dot2dot” LinkedIn

“dot2dot” TripAdvisor

Değerlendirme Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Name*

Bu mekân için etkinlik bulunmamakta Etkinliklerde zaman, enerji ve fiyata göre etkinlik bulun

Bu mekânla ilgili yazı bulunmamakta Blog kategorisindeki yazıları okuyun