“Peek at Greek” – Yunan dili ve Yunan kültürünü yakından tanıyarak öğrenin

“Peek at Greek” – Yunan dili ve Yunan kültürünü yakından tanıyarak öğrenin Resim 1
“Peek at Greek” – Yunan dili ve Yunan kültürünü yakından tanıyarak öğrenin Resim 2
“Peek at Greek” – Yunan dili ve Yunan kültürünü yakından tanıyarak öğrenin Resim 3

Yunan dilinin yabancı dil olarak öğretilmesi üzerine uzmanlaşmış, deneyimli ve yaptığı işe âşık bir grup eğitimciyiz. Dil merakımızı, tarih ve kültür merakımızla bir araya getiren bir dil eğitimi sunuyoruz.

Sizinle beraber bir yandan ülkemizin sokaklarında gezerek, tarihini yakından tanıyarak ve ülkemiz insanlarıyla konuşarak Yunanca öğrenmenin tadına varırken, diğer yandan ise Yunanistan’ın doğası, sanatı ve eğlence dünyasına dalıyoruz.

Şarkılarda, filmlerde, masallarda ve yemek tariflerinde saklı dili hep beraber keşfediyoruz. Alışılmış sınıf düzeninin dışına çıkıp, şehrimizi gezip görerek tarihi bir yolculuğa çıkarak Yunanca öğreniyoruz.

Yunancasını geliştirmek ve Yunan kültürünü yakından tanımak isteyen Yunan Dili ve Edebiyatı öğrencileri ve Rumların yanı sıra Selanik’te veya Yunanistan’ın diğer bölgelerinde Yunanca öğrenerek yaratıcı bir tatil geçirmek isteyen aile veya gruplar hedef kitlemizi oluşturmakta.

Yunanistan’ı ziyaretinizde size faydalı olacak Yunanca günlük kelime ve deyimleri önceden öğrenmek istiyorsanız, Yunanistan’da geçireceğiniz günler için sizi temel iletişime hazırlayacak olan dersleri internet üzerinden de gerçekleştiriyoruz!

Cesur öğrencilerimize ise, yoğun Yunanca dersleri vermenin yanı sıra Yunan Dili Devlet Sınavlarına hazırlık aşamasında da yardımcı oluyoruz.

Sizleri, Yunanistan’da birlikte gerçekleştireceğimiz bir dil ve kültür yolculuğuna davet ediyoruz!

Facebook: Peek at Greek

Skype: peekatgreek

Değerlendirme Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Name*

Yunan dili ve Yunan kültürünü yakından tanıyın

Şarkılarda, filmlerde, masallarda ve yemek tariflerinde saklı dili hep beraber keşfediyoruz. Alışılmış sınıf [...]

“I read; I travel; I become” Derek Walcott

Kitap okumaktan ve yolculuk etmekten neden bu kadar çok hoşlandığımı defalarca kendi kendime sordum… Acaba aslında “yolculuk ederken okuduğum, kitap okurken de yolculuk ettiğim” için mi? Bir kitabın bana sunduğu deneyimleri, tanıttığı medeniyetleri, keşfettirip “içinde yaşattığı” ortamları aklımdan geçirdiğim zaman, kitap okumanın farklı çağlara, ortamlara ve insanlara yapılan bir yolculuktan başka bir şey olmadığının bilincine varıyorum. Bir yolculuk yaparken aklımı dolduran bilgileri düşündüğümde de, diğer medeniyetler, töre ve geleneklerle diller hakkında bir kitap “okuyormuş” hissine kapılıyorum … Kitap okumak ve yolculuk etmek, zaman ve mekândan bir kaçıştır; bu kaçış da hepimiz için olağanüstü bir değere sahip …

Selanik-Peek-At-Greek-Logo

Gösterdiğimiz bu çabalamada zaman sınırlaması yok. Yunan dili ve günlük hayatıyla temasa geçilecek birkaç saat bile, sizin de bu yerlerin bir parçası olduğunuzu hissetmeniz için yeterli. Eğer Yunanistan’a gelip de dili ve onun küçük sırlarını keşfetmek istiyorsanız, Zagorahoria dağ köylerinden, muhteşem Girit’e, çeşitli bölgelerde bir sözcükler ve duygular yolculuğu sizi bekliyor …

Şarkılarda, filmlerde, masallarda ve yemek tariflerimizde saklı dili hep birlikte keşfediyoruz. Amacımız alışılmış düzenin dışına çıkıp yolculukta, doğa yürüyüşlerinde ve tarih gezilerinde Yunanca öğrenmek …

Yazan: Peek at Greek

Web sitemiz: www.peekatgreek.com

Facebook: Peek at Greek