Urania Maas Travel

Urania Maas Travel Resim 1
Urania Maas Travel Resim 2
Urania Maas Travel Resim 3
Urania Maas Travel Resim 4
Urania Maas Travel Resim 5
Urania Maas Travel Resim 6
Urania Maas Travel Resim 7
Urania Maas Travel Resim 8
Urania Maas Travel Resim 9
Urania Maas Travel Resim 10
Urania Maas Travel Resim 11
Urania Maas Travel Resim 12
Urania Maas Travel Resim 13
Telefon
T: 2310 257390 F: 2310 257392
web sitesi
Urania Maas Travel
Adres
Kalapothaki 3, Selanik

Selanik birçok farklı medeniyete (Antik Yunan, Roma, Bizans, Osmanlı ve Yahudi) ait tarihi eserlerin bir arada görülebileceği ve eskiyle çağdaşın, klasikle modernin uyum içinde buluşmasına ev sahipliği yapan, dünyanın sayılı şehirlerinden biridir. Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu ev de, bu şehrin en önemli yapılarından biridir. Bina 1870 yılında inşa edilmiştir ve bugün müze olarak hizmet vermektedir. Selanik’te ayrıca Alaca İmaret, Bedesten, Modiano Çarşısı’nın yanı başında bulunan Eski Hamam ve Osmanlı dönemine ait daha birçok ilginç tarihi eser de kaçırılmaması gerekenler arasındadır. Sunacağımız rehberlik hizmetiyle, Modiano Çarşısı’nda sizi bekleyen en kaliteli yerel ürünler, baharatların yanı sıra Yunan gastronomisiyle de yakından tanışabilirsiniz. Yunan usulü yemek yapmayı öğrenmek isteyenler ise yemek seminerlerimize katılabilir.

Yine Selanik’te ziyaret edebileceğiniz tarihi eserler arasında Rotonda, Galerius Kemeri ve Sarayı da bulunmaktadır. Biri tarihi diğeri ise modern olan iki eseri ise sona sakladık. Selanik’in sembolü Beyaz Kule ve en iyi şekilde yenilenmiş olan sahil yolunun başında bulunan, heykeltıraş Zoggolopulos’un şemsiyeleri. Rehberli, günübirlik gezilerle şehir içinde veya biraz dışında bulunan şaraphanelerde, Yunan şaraplarıyla tanışma fırsatına da sahipsiniz.

Selanik’in yanı sıra Kuzey Yunanistan’ın da tüm sırlarını keşfetmenizde size rehberlik edebilmemiz için lütfen bizimle e-posta veya telefonla iletişime geçin.

Fb: Urania MAAS Travel

Instagram: UraniaMaasTravel

Değerlendirme Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Name*

Bu mekân için etkinlik bulunmamakta Etkinliklerde zaman, enerji ve fiyata göre etkinlik bulun

Bu mekânla ilgili yazı bulunmamakta Blog kategorisindeki yazıları okuyun