Selanik’te Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

Selanik Rehberi_Resepsiyon_1

Cumhuriyetin 92. yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde, T.C. Selanik Başkonsolosu Orhan Yalman Okan ve eşi Aslıhan Özmen Okan’ın ev sahipliğinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu düzenlendi.

Resepsiyona, Başkonsolos Orhan Yalman Okan ve eşi Aslıhan Özmen Okan, Selanik Belediye Başkanı Yannis Boutaris, NATO’da görevli askeri yetkililer, Başkonsolosluk çalışanları, dinî görevliler, THY çalışanları, Türk-Yunan toplumunun temsilcileri, Selanik ve civarında yaşayan Türkler ile birçok Yunan davetli katıldı.

Selanik Rehberi_Resepsiyon_2

Resepsiyon iki ülkenin milli marşlarının okunmasıyla başladı. Devamında Başkonsolos Orhan Yalman Okan kürsüye gelerek açılış konuşmasını yaptı. Arkasından da Selanik Belediye Başkanı Yannis Boutaris kürsüye çıkarak bir konuşma yaptı. Okan konuşmasında, iki ülke arasındaki dostluğa vurgu yaparak, bunun devam etmesinin öneminden ve gerekliliğinden bahsetti.

Konuşmaların ardından Türk Hava Yolları tarafından düzenlenen çekilişle, konuklar arasından 1 kişiye Seul, 1 kişiye de İzmir gidiş-dönüş uçak bileti hediye edildi.

Selanik Rehberi_Resepsiyon3

Çekilişten sonra TRT sanatçısı Esra Özmen sahneye çıkarak, davetlilere unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu.Resepsiyon, birbirinden lezzetli Türk yemeklerinin ikramıyla sona erdi.

Biz de Selanik Rehberi olarak, görevine yeni atanan Sayın Başkonsolos Orhan Yalman Okan’a görevinde başarılar diler; nazik misafirperverlikleri için kendileri ile eşi Sayın Aslıhan Özmen Okan’a ve tüm Başkonsolosluk çalışanlarına teşekkür ederiz.

Selanik Rehberi_Resepsiyon4

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name*