Selanik’te Yunanca Öğrenmeye Ne Dersiniz?

Selanik-Greek-Language-School-1

1970 yılında kurulan Selanik ‘ teki Aristo Üniversitesi Çağdaş Yunan Dili Okulu yabancı ve Yunanistan dışında yaşayan Yunan kökenli öğrencilere yönelik Yunanca kursları düzenliyor.

Okul aynı zamanda Yunan dili öğretmenleri için de özel amaçlı kurslar ve seminerler yapıyor, yerli ve yabancı kuruluşlarla işbirliği içinde araştırma programları açıyor. Yabancılar için bir Yunan üniversitesine kayıt olmanın ön şartı olan dil sınavlarını düzenliyor.

Okulun misyonu Yunanca eğitimi ile sınırlı değil.  Tüm dünyadan yüzlerce öğrencinin katıldığı kursların  çok kültürlü ortamında Yunan kültürü ile ilgili etkinliklerle; tarihi ve turistik yerlere gezi düzenliyor.

Selanik-Greek-Language-School-2

Okulda çok çeşitli kurs seçenekleri yer alıyor. İsterseniz bir eğitim öğretim döneminde 8 aylık bir kursa katılıp ileri düzey Yunanca öğrenebilir, isterseniz 1 aylığına yoğun kursu tercih ederek yıllık izninizde bile Selanik’e gelip hem Yunanca öğrenir hem de tatilinizi yapabilirsiniz.

Yunanca Dil Okulu ve kurslar hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için http://smg.web.auth.gr/wordpress/?lang=en adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name*