Selanik’ten daha rahat ve ucuza nerede tatil yapabilirsiniz?

Selanik 004

Yunanistan’da Avrupa’nın yoğun baskılarıyla ekonomik kriz tam gücüyle sürerken turizm alanındaki işletmelerin, daha çok misafir ağırlayabilmek için sunduğu fırsatlar her geçen gün daha da çekici hale gelmekte.

Turizm alanında ülkenin sunduğu hizmetlerin fiyatları, bu yıl 2014 yılına oranla, %15 ile %40 arası düşüş göstererek, Türkiye’den gelenler için en ucuz tatil yerlerinin zirvesine oturmuştur.

Türkiye’den gelen misafirlerin başta Selanik ve Halkidiki bölgesi olmak üzere Yunanistan’ın çeşitli kentlerini tercih etmeleri, bu yıl Türkiye’de iç turizme bel bağlayanları endişelendirmektedir.

10897096_762574980502393_1019934903007960350_n

2015 yılında konaklama ve eğlence sektöründe yapılan indirimlerin %40’lara ulaşmasıyla, Türkiye’den gelen turistler için Yunanistan, Türkiye’den çok daha ucuz bir hedef oluşturuyor.

Türkiye’nin önde gelen tur şirketleri, en fazla ilgiyi gören otobüs, uçak ve gemiyle düzenledikleri Yunanistan turlarında tam doluluk sağlandığını belirtiyor.

Türkiye’den gelenlerin Yunanistan’ı tercih etmelerinin ilk sebebi ekonomik görünüyor olsa da, kültürel benzerlikler de çok büyük rol oynamakta. Misafirlerine Yunanistan’ın en iyi mutfağını sunan; başta rebetiko tavernalarıyla hiç sönmeyen gece hayatı ve masmavi denizi, kültür ve sanatla birleştiren Thermaikos Körfezi’nin gelini Selanik ise 24 saat misafirlerini ağırlamakta.

Lale Alatlı

Lale Alatlı, 1976 yılında İstanbul’da doğdu. 2006 yılından beri Selanik’te yaşıyor ve çalışıyor. […]

One thought on “Selanik’ten daha rahat ve ucuza nerede tatil yapabilirsiniz?

  1. Nilüfer Kaptanoğlu - 5 sene ago

    Tercihlerimiz, en temel yaşam hakkımızdır!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name*