Whisky Live Thessaloniki –The culture of Whisky

“Hayat suyunun” sırları!

29 Kasım Çarşamba günü Selanik, tüm dünyanın whisky başkenti olacak!

Yunanistan’da düzenlenen ilk Whisky Live’da içkilerin kralıyla yakından tanışmak için Makedonia Palace’a gelin. Her yıl New York’tan Tokyo’ya, Londra’dan Singapur’a, Paris’ten Sidney’e 40 kentte düzenlenen dünyanın en ünlü tasting etkinliği, bu yıl Selanik’te ayağınıza gelerek sizlere unutulmaz bir deneyim yaşatacak.

Bir yandan Keltçe’de söylendiği gibi “hayat suyu” (uisge beath) kültürünün sırlarını öğrenirken diğer yandan da seçkin gourmet finger food ve çikolata seçenekleri eşliğinde single malt’lar başta olmak üzere popüler ve nadir premium markalardan oluşan zengin çeşitteki olağanüstü lezzetleri deneyin.

The Beatles, The tower of London, Queen Elisabeth, James Bond, Whisky… İngiltere’nin bu en parlak “ürünlerinden” en popüleri şüphesiz sonuncusudur! Günümüzde en meşhur whisky’lerden bazıları sadece İngiliz adaları ve whisky’nin doğum yeri olan İskoçya’da üretilmiyor.

World Whiskies Awards Başkanı Rob Allanson, bizlere geleneksel olduğu kadar Japonya gibi yeni üretici ülkelerden de whisky seçenekleri sunmak için ilk defa Yunanistan’a geliyor. Ayrıca Yunanistan piyasasında bulunmayan label’ları tanıtarak, iki farklı master class halinde lezzetlerin sırlarını keşfetmemizi sağlayacak.

Belki de 60’lı parlak yıllarda Whisky Live olsaydı James Bond deli gibi martini içmezdi!

Selanik Turizm Tanıtma Müdürlüğü himayesinde düzenlenen etkinlik, Ioannis & Anna Velidis Vakfı’nın sosyal çalışmalarını destekliyor.

 

Bilet için viva.gr

www.viva.gr/tickets/show/makedonia-palace/whisky-live-thessaloniki/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name*